פורמט תוכנית עסקית

בכדי לפתח רעיון או מוצר שיכול להפוך לעסק כלכלי, אנחנו צריכים לבנות עבורו תוכנית עסקית. בבניית תוכנית עסקית אנחנו תחילה נבדוק את החסרונות והיתרונות של העסק לעומת המתחרים בשוק. פורמט תוכנית עסקית דומה בבסיסו לכל עסק, והתהליכים שהעסק יעבור בכדי לגבש את התוכנית העסקית הוא דומה ברוב המקרים.

בניית התוכנית העסקית נעשית ברוב המקרים על-ידי יועץ עסקי שזו ההתמחות שלו. יועץ עסקי, עם ניסיון בבניית תוכנית עסקית לכמות גדולה של עסקים, יכול לתת פתרונות טובים ומקצועיים על-פי הניסיון שלו.

איך להכין תוכנית עסקית
את פורמט תוכנית עסקית מתכננים באופן כזה שיתאים למספר מחלקות או למספר תפקידי מפתח בעסק. הפורמט משמש כבסיס לפעולות חשובות וקריטיות לחברה. איך מכינים תוכנית עסקית? תחילה עושים ניתוח פנימי של העסק בכדי להבין איך להכין תוכנית עסקית מתאימה לטווח ארוך. העסק ששוכר את היועץ העסקי מקבל תוכנית שמציבה את אבני הדרך לכל הפעולות העתידיות החשובות של העסק. פורמט תוכנית עסקית נוגע כמעט בכל נושא חשוב וחיוני להמשך הפעילות של העסק.

מבנה תוכנית עסקית
ברוב המקרים, התוכנית העסקית נכתבת בפורמט קבוע של שמונה פרקים. הפרקים הראשונים עוסקים בעיקרי הרעיון העסקי וסקירת המוצר והשוק. הפרקים האחרונים של פורמט תוכנית עסקית עוסקים בנושא המכירות, דרכי השיווק והתחזית הפיננסית. מבנה תוכנית עסקית לעסק קטן לדוגמא, יכול לכלול פחות פרקים והתמקדות בנושאים רלוונטיים יותר כגון שיווק, מכירות ושירות הלקוח.

בניית מודל עסקי
המודל העסקי הוא רלוונטי לכל עסק ללא קשר לגודל העסק או לוותק שלו. המודל העסקי מפרט ומסביר איך העסק יביא הכנסה ורווחים. מודל עסקי בסיסי מדבר על עסק שמוכר מוצר ומקבל עליו כסף. כיום, עם השיפור הטכנולוגי העצום בכל הקשור למכירה ושיווק, המודל העסקי הפך להיות מורכב הרבה יותר.

בכדי להגיע לבניית מודל עסקי איכותי שיביא הצלחה לעסק שלכם ורווחיות לאורך זמן, ניתן לפנות ל”חברת טופ סחר בע”מ” המנוהלת על ידי שמואל רגב, בעל 22 שנות ניסיון בתפקידי מפתח בחברות גדולות ומלווה, יחד עם צוות החברה, עסקים וחברות בכל רחבי הארץ. צוות טופ סחר בע”מ מלווים אתכם בהקמת העסק, בפיתוח העסקי, בבניית המודל העסקי והכנת פורמט תוכנית עסקית.